Een tegenvallend aantal leden voor de langste tocht van het jaar was aanwezig bij Chrit op de oprit. Jan heeft zijn klok nog wat later gezet maar hij was toch eerder dan Jos P.
De rit GP Gileppe zou daarnaast een rit van 10 kle… uhh 9 kleine negertjes worden. Als eerste viel Jo af die vanwege een lang slepende blessure al boven op de Sibbergrubbe een andere richting koos.
De rest liep ongeveer zo:
Daarna raakte helaas de bevestiging van de camera los dus maar veel viel er niet meer te filmen want bij Henri Chapelle draaiden 5 van de overgebleven 8 rijders om richting Teuven waardoor alleen Jos H., Raymond en Eric de rit vervolgden.
Bij La Gileppe aangekomen twijfelden we nog of we de service weg naast het stuwmeer of toch maar de grote weg zouden nemen. Volgens insider informatie was de service weg schoongeveegd dus waagden we het erop. De weg was inderdaad schoon maar helaas bij de afslag voor de klim naar de Baraque Michel was dit compleet anders, de gehele weg lag vol met rotzooi en iets verder was een hoop modder met steentjes over de weg gespoeld. Ondergetekende reed daar dan ook onmiddellijk lek. De reparatie was met vloeibare latex uitgevoerd maar het gat was eigenlijk te groot. In de afdaling sprong het gedichte lek weer open om 30 seconden later (met veel minder druk in de band) weer dicht te gaan. Veilig kwamen we aan bij de bakker in Eupen waar besloten werd een plakkertje op de buitenband te plakken om zodoende de latex beter te laten uitharden. Vreemd genoeg zat dit plakketje er nog op toen ik thuis arriveerde na 65km fietsen!
Bij de bakker werd de buienradar geraadpleegd en het zag er niet al te best uit, gelukkig was alle regen al gepasseerd toen wij terugreden, de weg was echter op sommige plaatsen erg nat en vol met modder. De fietsen werden hierdoor erg vies en ook Raymond reed lek.
Thuisgekomen bleken we nog een behoorlijk tempo te hebben gereden voor zo een lange rit met 3 man.